Svíčky

05. 05. 2012 | † 26. 03. 2016 | kód autora: 4iQ

Ahojky,

o Vánocích jsem si hodně zapalovala svíčky, a tak se stalo, že mi po nich doma zůstaly zbytky, keré už neměly knoty, byly to jen kousky vosků různých barev. Chtěla jsem se toho nějak zbavit, a tak jsem vzala čajovou svíčku, knotek (nebo dortovou svíčku), kousek drátku, nějakou formu a zbytky svíček.

Postup:

1. Nachystáme si formičku (já použila kinder vajíčko). Rozhodneme jakým způsobem budeme lít vosk. Buď nahážete kousky do hrnce, rozehřejete, a pak lijete do formy. Nebo nahážete kousky vosku do formičky a pak zalijete rozehřátým voskem (tento způsob jsem použila já).

2. Do formičky si postavíme knotek nebo dortovou svíčku. Podle toho jakou verzi jste si vybrala zalijete.

3. Necháte stát, dokud vosk nezaschne (doba schnutí záleží na velikosti formičky). Až bude vosk suchý a studený, svíčku opatrně vytáhneme z formičky.

4. Dáreček je hotový, stačí jen zabalit třeba do celofánu

Tip:

1. Doporučuji použít každou formičku jen jednou, když ji použijete podruhé, svíčka se dost špatně vytahuje.

2. Pokud chcete mít svíčku voňavou máte tři možnosti. Prvním způsobem je, že budete dělat svíčku rovnou z vonné svíčky. Druhým způsobem je, že do nich nakapáme vonné kapky. A třetím způsobem, že do vosku zamícháme kousky bylinek (například levanduli).

3. Pokud chcete mít svíčku barevnou, můžete do vosku nechat rozpustit voskovku.

Doufám, že se vám návod bude líbit, a že ho vyzkoušíte, je to hezkým dárečkem třeba pro babičku, maminku, sestru a další.

Fotky těch mých naleznete v galerii


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.